Mimo że zaburzenia erekcji dotyczą głównie mężczyzn w średnim wieku i starszych, to problemy z potencją coraz częściej dotykają także młode osoby. Jakie są przyczyny owych dolegliwości u młodych facetów?

  1. Czynniki fizyczne i psychiczne
  2. Problemy z erekcją – co zrobić?

Czynniki fizyczne i psychiczne

Aby doszło do erekcji, wspólnie zadziałać musi kilka narządów i układów w organizmie. Należą do nich: mózg, układ krążenia, nerwy oraz mięśnie. Różnego rodzaju problemy z przynajmniej jednym z organów mogą skutkować problemami z erekcją. Zazwyczaj kłopoty tego typu dotyczą mężczyzn dojrzałych, ale coraz szybsze tempo życia, wszechobecny stres, a także używki, smog, choroby cywilizacyjne i innego rodzaju przyczyny skutkują kłopotami z potencją także u młodych. Należy zauważyć, że mogą to być zarówno fizyczne, jak i psychiczne powody. Są to m.in. depresja, zaburzenia psychiczne, silny, stały stres, problemy w pracy czy przemęczenie. Kolejną przyczyną może być cukrzyca – zbyt wysoki poziom glukozy we krwi wpływa negatywnie na stan naczyń krwionośnych. Sprawności seksualnej nie sprzyja również otyłość. Częstym powodem mogą być też zaburzenia hormonalne. Szkodliwie na potencję działa także przyjmowanie sterydów celem zbudowania tkanki mięśniowej.

Problemy z erekcją – co zrobić?

Jeśli problemy z osiągnięciem lub utrzymaniem erekcji występują często i od długiego czasu, najlepiej jest skonsultować się w tej sprawie z lekarzem. Specjalista przeprowadzi wywiad medyczny i odpowiednie badania, które pozwolą wykryć ewentualne choroby i ustalić przyczynę dolegliwości.  Nie należy obawiać się wizyty u lekarza – im szybciej się ona odbędzie, tym szybciej zostanie wdrożone ewentualne leczenie, a problem rozwiązany.