Problemy z uzyskaniem lub utrzymaniem wzwodu to coraz powszechniejszy problem. Przyczyn tego stanu rzeczy należy szukać we współczesnym stylu życia. Na naszych stołach coraz częściej gości wysoko przetworzona żywność, swoje dokłada też stres.

 Stres – zabójca potencji

To właśnie ten ostatni czynnik w największym stopniu odpowiada za zaburzenia łóżkowej sprawności u młodych mężczyzn. Źródłem stresu zwykle okazuje się praca, w której naglą nas terminy, nierozwiązane sprawy i spore oczekiwania ze strony szefostwa. To z kolei zachęca nas do częstszego sięgania po używki, które z kolei obniżają potencję. Pierwsze łóżkowe niepowodzenia niestety napędzają spiralę stresu, pociągając za sobą kolejne. To zaś może prowadzić do rozwoju zaburzeń nerwicowych, które są w stanie skutecznie zniszczyć nasze życie łóżkowe.

 Inne zaburzenia

Co ważne, na jakość naszego współżycia destrukcyjny wpływ mają też zaburzenia nerwicowe na innym tle. Niezależnie od ich przyczyny, mężczyźni zmagający się z nerwicą skarżą się na obniżenie popędu płciowego, problemy ze wzwodem oraz przedwczesny wytrysk. Jak poradzić sobie z tymi problemami? Niestety, jeśli nerwica jest zaawansowana, samodzielna walka z zaburzeniami może okazać się niemożliwa. Wówczas jedynym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy oferowanej przez psychoterapeutę lub seksuologa. Możemy również wspomóc się lekami – zwłaszcza, że na rynku znajdziemy wiele skutecznych środków dostępnych bez recepty.