Problemy z potencją to problem wielu mężczyzn. Aby mu zaradzić, należy m.in. zmienić dietę. Warto również wprowadzić do niej odpowiednie zioła. Jakie rośliny są polecane?

  1. Żeń-szeń na potencję
  2. Palma sabałowa
  3. MACA na zwiększenie libido

Żeń-szeń na potencję

Dobroczynne właściwości żeń-szenia są znane od lat. Jego skuteczność została potwierdzona również przez naukowców. Żeń-szeń zwiększa syntezę tlenku azotu, który jest niezbędny w procesie erekcji. Działa on również wspomagająco na rozkurczanie naczyń krwionośnych w ciałach jamistych w prąciu, czego efektem jest zwiększenie napływu krwi do penisa. Najcenniejszymi w zakresie wspomagania potencji składnikami w tej roślinie są ginsenozydy.

Palma sabałowa

Roślina ta podnosi poziom testosteronu we krwi, wykazując tym samym właściwości silnie pobudzające. Ponadto wykazuje również inne działanie, np. wspomaga obniżanie tzw. złego cholesterolu oraz wpływa pozytywnie na prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia.

MACA na zwiększenie libido

Kolejnym polecanym i skutecznym ziołem jest MACA – roślina znana ze swych dobroczynnych właściwości już od niemal dwóch tysięcy lat. Niegdyś stosowano ją w celu wspomagania płodności. Jest prawdziwą skarbnicą minerałów i witamin. W jej składzie znajdują się m.in. żelazo, selen, cynk, witaminy z grupy B i C, miedź, aminokwasy, mangan oraz inne cenne składniki. Roślinie tej przypisuje się m.in. działanie zwiększające liczbę plemników podczas ejakulacji i ruchliwość plemników.  Ponadto roślina ta poprawia libido, sprawność i witalność seksualną, spowalnia procesy starzenia i reguluje gospodarkę hormonalną. Działa dobroczynnie w przypadku zaburzeń erekcji. Podobno wykazuje także właściwości zmniejszające objawy depresji.